Stäng
Vi använder cookies för att underlätta ditt besök på vår webbplats och för att samla in statistik. Cookies kan även användas i samband med marknadsföring av våra produkter och tjänster. Genom att surfa vidare godkänner du hur vi använder cookies.

Kontaktpersoner

Vi erbjuder ett brett utbud av tillgångsklasser och förvaltningslösningar – ränteförvaltning, noterade aktier, fastigheter, private equity och allokeringsuppdrag.

Kontakta oss gärna för mer information!

Sara Skärvad

Kommunikationschef SPP Fonder och Storebrand Kapitalförvaltning, filial Sverige
+46 70 621 77 92
sara.skarvad@spp.se

Åsa Wallenberg

VD SPP Fonder
+46 70 361 34 09
asa.wallenberg@sppfonder.se

Henrik Dubois

Vice vd / Ekonomichef SPP Fonder
+46 70 872 51 96
henrik.dubois@sppfonder.se

Lars Pettersson

Försäljningchef, Storebrand Asset Management AS, filial Sverige
+46 70 354 69 84
lars.pettersson@storebrand.se

Martin Nyman Atterday

Disitribution och Institutionell försäljning, Storebrand Asset Management AS, filial Sverige
+46 70 870 48 65
martin.nyman@storebrand.se

Andreas Jonson

Distribution, Storebrand Asset Management AS, filial Sverige
+46 70 970 19 80 
andreas.jonson@storebrand.se

Robert Vicsai

Institutionell försäljning, Storebrand Asset Management AS, filial Sverige
+46 73 370 99 15
robert.vicsai@storebrand.se

Anna Jönsson (föräldraledig)

Institutionell försäljning, Storebrand Asset Management AS, filial Sverige
+46 72 572 11 27
anna.jonsson@storebrand.se

Sebastian Sundling

Analytiker, Storebrand Asset Management AS, filial Sverige
+46 70 920 22 30
sebastian.sundling@storebrand.se

Observera skicka inte några känsliga personuppgifter i ert mejl.

Kontakta SPP Fonder

Vardagar 09:00-16:00
Telefon: 08-614 24 50
E-post: info@sppfonder.se